Aktuality 2013

31.12.2013

Končí rok 2013 a tak chceme všem přátelům a návštěvníkům našich stránek popřát hodně štěstí do roku 2014.

7.11.2013

Někdo má 2. narozeniny...přejeme ti, Ghadečko, všechno nejlepší !! Happy Birthday to Enormous G litter !!

29.9.2013

Výstava v rakouském Tullnu přinesla Ghadečce další tituly - V1, CACA, r.CACIB. Pan rozhodčí Helge Ludwig z Německa byl velice pečlivý a nechal nás řádně proběhnout.

20.8.2013

Pikásek slaví 12. narozeniny a my mu přejeme nejvíc to zdraví, aby ještě dlouho sloužilo !!!

19.7.2013

Naše parsonka Ghibli slaví 7. narozeniny. Ghiblinečko, hodně štěstí a zdraví, máme tě moc rádi !!!

16.7.2013

Včera nám Dana (díky moc) přivezla z Prahy dáreček v podobě potvrzeného Junior šampionátu CZ pro Ghadečku :-).

1.7.2013

Dodatečně s prodlevou přidáváme video, které nám natočila Eva Bauerová v Praze na výstavě 5.5.2013. Tímto jí velice děkujeme. Jedná se o závěrečný běh o titul BOB - Best of Breed, který získala naše Ghadečka :-). Video najdete zde.

30.6.2013

IDS Intercanis Brno - posuzoval chorvatský rozhodčí Damir Skok. Bez dlouhého rozepisování a s velkou radostí hlásíme, že Ghadečka získala následující tituly: V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOS !!! CACem z této výstavy zároveň splnila podmínky pro udělení titulu Junioršampion CZ. Jupíííí a haleluja :-D. Máme z té naší holky velkou radost.

18.6.2013

Teplé slunečné počasí využíváme ke koupání a samozřejmě také k focení. Dnešní dvě fotky Ghadečky s přáteli z jedné takové koupací akce.

3.6.2013

Včerejší výstava v rakouském Klagenfurtu nám přinesla další "Véčko" a k tomu titul r. CACA. Posuzovala Mag. Elisabeth Kapsch z Rakouska. Ve skvělé společnosti jsme si udělali ještě výlet k jezeru Wörthersee, kde se nám opravdu moc líbilo, vřele doporučuji všem se tam podívat :-). Fotky zde.

3.6.2013

Moc pěkné překvápko se dneska objevilo v naší poštovní schránce. Od této chvíle je Ghadečka ofiko rakouský junioršampion neboli Österreichischer Jugend-Champion !!! A zároveň je první hovawart u nás s tímto titulem (pokud někdo doma něco neschovává) ;-).

20.5.2013

V sobotu 18.5. se konala tradiční Speciální výstava hovawartů v kempu Knížecí rybník v Táboře. Ghadečka nastoupila prvně v mezitřídě a naše přání získat V ze "speciálky" se zdařilo, takže máme velkou radost a pěkný posudek k tomu. Posuzovala německá rozhodčí M. Bothur.

5.5.2013

Ve výborné společnosti Evči, Klárky a našich psích holek jsme se vypravily (čistě ženské složení) na MVP do Prahy. Už předem bylo jasné, že to bude "dřina" a to nejen podle počtu přihlášených hovawartů (60), ale také díky pečlivému posuzování rozhodčího (specialista na HW) pana Gisberta Langheima z Německa. Do třídy mladých fen bylo přihlášeno 14 bab a ty také nastoupily. Z fen se známkou V pak byly vybrány 4 o pořadí a tam jsme si konečně pěkně zaběhaly a skončily (nebo začaly?) na tom nejlepším možném místě a byla z toho známka V1 s titulem CAJC. Další "atletika" nás čekala v souboji o titul BOJ, kde jsme opět uspěly a vyhrály. Do závěrečného boje o titul v plemeni nejvyšší jsme nastupovaly s vítězným psem ze třídy veteránů a psem a fenou CACIB. Pan rozhodčí si psy nejdříve prohlédl v postoji a poté se začalo běhat. Po 3 kolečkách bylo rozhodnuto. Ghadečka se stala vítězem plemene - BOB !!! Kdo vystavuje, ví, že pro fenu ze třídy mladých je obrovský úspěch dostat se tak daleko. Za podporu u kruhu děkuji Blance (i za fotky), Evče, Marcele, Lence a pokud jsem na někoho zapomněla, kdo fandil, děkuji i jemu.

28.4.2013

Mezinárodní výstava psů v Salzburgu a naše další výstavní zastávka. Ghadečka v početné konkurenci ve třídě mladých obdržela od paní rozhodčí Sabine Kerschner krásný posudek a známku V1(7) s titulem Jugendbeste. Tímto splnila podmínky pro udělení titulu RAKOUSKÝ JUNIORŠAMPION !!! Více fotek zde.

14.4.2013

Další výstava nás čekala v Ostravě, kde jsme si ve třídě mladých a konkurenci dalších 5 fen vyběhaly s Ghadečkou známku V2. Posuzoval Iuza Beradze a tentokrát je posudek dost strohý, ostatně jako bylo celé posuzování. Za výbornou společnost po celý víkend děkujeme Evče s Akirkou.

7.4.2013

Zajeli jsme se mrknout k Dunaji a aby to bylo zajímavější, skákli jsme s Ghadečkou do Wieselburgu na výstavu. Ghadečka si taky pěkně v kruhu skákla a přinesla dva poháry. První dostala za vítězství ve třídě a titul Jugendbeste a druhý za výhru v souboji fen o titul BOS. Je to šikovné děvče :-))). Více fotek zde.

31.3.2013

Další výstavou pro nás byla mezinárodní v Českých Budějovicích. Ghadečka obstála opět na výbornou a opět v pořadí tentokrát na 3. místě. Posuzovala MVDr. Gabriela Ridarčíková (SK) a obdařila nás navíc krásným posudkem bez výtek.

6.2.2013

Dnes jsme si udělali výlet do HK za panem doktorem Ekrem, aby se Ghadečce podíval na kloub. Teda na všechny. Výsledek je ten nejlepší možný, z čehož máme samozřejmě obrovskou radost, že je ta naše hopsalka zdravá - DKK 0/0, DLK 0/0, OCD nepostižena !!! Všem, kdo drželi palce, díky.

4.2.2013

O víkendu se konala MVP DUO CACIB v Brně. Ghadečka byla přihlášena pouze na sobotu, zajímal nás posudek finského rozhodčího T. Eeroly a také pro nás nebylo možné jet na oba dny. Z výstavy máme velkou radost, protože Ghada opět v konkurenci výborně obstála. Dle slov pana rozhodčího "so excellent movement" a posudek bez výtek. Z celkového počtu 8 fen ve třídě mladých skončila na 2. místě se známkou V.

7.1.2013

Je neuvěřitelné, že již před rokem jsme podnikli dlouhou cestu do Polska, abychom si odtud přivezli naše zlatíčko Ghadečku. Zde malé srovnání toho, jak nám holka za ten rok vyrostla :-).