O nás

Panda

Chovatelská stanice psů GHIPINALDO byla založena v roce 2007. Prvním hovawartem u nás byla Arka Barte Prim, která se narodila v roce 1996. Do chovu hovawartů sice nezasáhla, ale byla to báječná fena, společnice v dobrém i ve zlém. Milovala lidi i jiná zvířata a byla velice jemná a citlivá. Dožila se více než 14 let a bylo nám ctí sdílet s ní společný čas. Když bylo Arce pět let, přišel čas na dalšího hovawarta a tím se stal Picasso Gasko Prim, u většiny přátel známý jako Pikásek. Narodil se v roce 2001 a dožil se téměř 15 let. Bolestně nám chybí. Picasso byl opravdový srdcař, při práci nikdy nic neošidil a byl to opravdový ochránce. Byl výborným parťákem naší rodiny a našich psích holek. Jeho věrnou kamarádkou se stala Enormous Garish Ghada. Ghadečku jsme si přivezli z Polska začátkem roku 2012 jako malé dvouměsíční štěně, ze kterého vyrostla opravdová fešanda. V roce 2014 se z ní stala chovná fena a v roce 2015 porodila svůj první vrh, ze kterého jsme si doma nechali štěně, takže naše smečka byla rozšířena o černoznakatou holčičku jm. Addicted to you Ghipinaldo.

Aby nebyla naše hovawartí smečka jednotvárná, doplňuje ji fena parson russell teriéra Ghibli Lovely Binisi, která se narodila v roce 2006 a která je matkou vůbec prvního vrhu v naší chov. stanici – „A“ Ghipinaldo. Je velice empatická, teriérsky pracovitá a výborně ovladatelná. A stejně jako ostatní naši psi také velice mazlivá.

V neposlední řadě bych ještě ráda zmínila mého prvního psa – pudla Ronalda. Nebyl sice výstavní šampion, ale byl rozhodně šampion mého srdce. Byl první a vždycky bude. A proč o něm píšu? I on je součástí názvu chov. stanice Ghipinaldo.